Qmatik Sistemleri

KİOSK ve HASTA KABUL PROĞ. ÖZELLİKLERİ

Dünyada özellikle bireysel işlemlere yönelik sıra ile işlem yapılan işletme ve kuruluşlarda kargaşalık ve düzensizlik tabii bir sorun haline gelmiştir. Yaşanan bu düzensizlik beraberinde gereksiz tartışmalara ve işlem zamanlarının gereğinden fazla uzamasına neden olmaktadır. İşte bu noktada kuruluşlar bu problemleri numaratör, sıramatik ve kiosk sistemleri ile çözmeye başlamıştır. Böylelikle yapılan işlemler bir düzene konulmuştur.
Bu süreçte firmamız sizlere yaşanılan bu sorunlara çözüm sunmak ve yaşadığınız problemleri en aza indirmek hatta ortadan kaldırmak için çeşitli sistemler ile çözüm sunmaktadır. Kurduğumuz sıramatik sistemleri ile artık yaptığınız her işlemin akıcı ve kolay olacağını temin ediyoruz. İşlem zamanlarınız kısalacak ve gereksiz araya girmeler önlenebilecektir. Böylelikle zamandan tasarruf sağlayabilecek , farklı işlemlerinize de vakit ayırabileceksiniz.

Cihazımızın Yazılımsal Özellikleri

1-İşlem için gelen kişi girişte bulunan 11 haneli Tc kimlik numarasını klavyeden girerek sıra alır.
2-Gelen kişi asm de bulunan bir doktorun kesin kayıtlı hastası ise ataması o doktora yapılır ve ekranda kişinin adı,soyadı,sıra numarası ve doktorunun adı yazar. Ayrıca eğer istenirse ekranda yazan kişinin adı,soyadı,sıra numarası sesli bir şeklide cihaz tarafından okunur.Gelen her kesin kayıtlı hasta için süreç aynen devam eder. (İnternet hızı max. düzeyde olan ASM ler içn geçerlidir.)
3-Gelen kişi misafir hasta ise Tc kimlik numarasını girdikten sonra kişi Mernis’ten (Nüfus müdürlüğünden) sorgulanır. Kişinin ataması Asm’de bulunan sıradaki hekime yapılır. Gelen her misafir hasta için seçeneklere göre her hekime eşit şeklide dağıtım yapılır.
4-Asm’de izinli hekim olduğunda izne ayrılan hekim program içerisinden izinde olduğunu belirterek hastalarını istediği hekime veya hekimlere yönlendirebilir. Yönledirme iptalini yine doktor programı içerisinden iptal ederek hasta kabulüne devam edebilir.
5-Cihazımız istenirse Wireless(Kablosuz İnternet), Dokunmatik ekran ile çalışabilir.

A-KİOSK KURULUMIUNDAN SONRA AHBS PROGRAMINIZ İÇERİSİNDE HASTAKABUL SEKMESİ AKTİFLENMEKTEDİR VE BU SAYEDE KİOSKTAN SIRA ALAN HASTALARIN LİSTESİ DIŞ EKRANINIZA VE PROGRAMINIZDAKİ HASTAKABUL EKRANINIZA DÜŞMEKTEDİR.

B-HASTAKABUL EKRANINIZA DÜŞEN HASTALARI ÖNCELİK SIRASINA GÖRE DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ

C-ASM DE OLMADIĞINIZ GÜNLERDE AHBS PROGRAMINIZ İÇERİSİNDEN 'HASTA KABUL YÖNLENDİRME' BÖLÜMÜNDEN HASTALARINIZI ASM DEKİ DİĞER HEKİMLERE İSTEDİĞİNİZ SAYIDA YÖNLENDİREBİLİRSİNİZ.

D-KAPI ÜSTÜ MONİTÖRÜNÜZDE BEKLEYEN HASTA LİSTENİZİN YANINDA VİDEO GÖSTERME ÖZELLİĞİBULUNMAKTADIR

E-HASTALARIN KİOSKTAN SIRA ALMA SAATLERİNİ SABAH BAŞLANGIÇ, ÖĞLEDEN ÖNCE BİTİŞ, ÖĞLEDEN SONRA BAŞLANGIÇ VE AKŞAM BİTİŞ OLARAK İSTEDİĞİNİZ SAATLERE AYRLANABİLİR.

F-HASTALAR SIRA ALIRKEN TC NUMARALARINI YAZABİLİR VEYA AHBS PROGRAMI İÇERİSİNDEN HEKİMİN VERDİĞİ BARKODU KİOSKTAKİ OKUYUCUYA OKUTABİLİRLER.

G-KİOSK YAZILIMINDA HASTA ATAMA ÖNCELİK AYARLARI MEVCUTTUR.(65 YAŞ, GEBE, BEBEK-ÇOCUK, SEÇİLEN KİŞİLER VB.)

H-AHBS PROGRAMINIZDAKİ HASTAKABUL BÖLÜMÜNDEN GELEN KİŞİYE DİREKT MUAYENE AÇABİLİR VE GELMEYEN KİŞİYİ SİLEBİLİRSİNİZ.

Mail:destek@qmatiksistemleri.com
Hemen Arayın Cep: 0544 224 39 75
Karacaoğlan mah. 3781Sk. No:36 Yüreğir/ADANA pk:01240